Teknoloji

The Last of Us Part II Remastered’ın PS5 İçin Duyurdu: Çıkış Tarihi Açıklandı

 
Yayıncı Sony Interactive Entertainment ve geliştirici Naughty Dog, PlayStation 5 için The Last of Us Part II Remastered’ı duyurdu. Yeni sürüm 19 Ocak 2024’te çıkacak. PlayStation 4 konsolunda The Last of Us Part II’ye sahip olan kullanıcılar, The Last of Us Part II Remastered’a 10$ karşılığında yükseltin. Ayrıca oyunun kayıt verileri de aktarılabilir.
 
Farklı paketlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.
 
 
 
Last of Us Part II Remastered sürümü farklı paketlerle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Oyunun standart ve WLF versiyonlarının da olacağı belirtiliyor. Bu sürümlerin WLF sürümü yalnızca belirli ülkelerde satışa sunulacak. Bu sürüm yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Benelüks, İtalya, İspanya, Portekiz ve Avusturya’da PlayStation Direct aracılığıyla satışa sunulacak.
 
Bu sürüm aynı zamanda holografik kartlar, SteelBook kutusu, çantanıza veya başka bir yere takabileceğiniz iğneler ve daha fazlasını içerir. Bu pakette ayrıca 47 Şampiyonlar Topluluğu kartı yer alıyor. Tüm sürümler için ön siparişlerin 5 Aralık’ta açılması bekleniyor. Dolayısıyla bu tarih itibarıyla her iki versiyon için de ön siparişlerinizi vererek oyunu beklemeye alabilirsiniz. Hangi sürümü seçeceğiniz elbette tamamen size kalmış.
 
Yukarıda da belirttiğimiz gibi oyunun PlayStation 5 versiyonuna yükseltme talebi 10$ karşılığında yapılıyor. Aynı zamanda kaydettiğiniz oyun verileri konsoldan konsola aktarılabiliyor. Yeni düzenlenen PlayStation 5 sürümü, beklediğiniz ve varsaydığınız gibi çeşitli teknolojik gelişmeler, iyileştirmeler, yeni modlar ve daha fazlasını içeriyor. Burada kamera arkası özelliklerin de olacağı söyleniyor. Bunun dışında aşağıdaki duyuru fragmanını izlerseniz ne gibi gelişmelerin ve değişikliklerin olacağını görebilirsiniz.
 

Oyuncular için dikkat çekici bir versiyon olduğu belirtilen remastered ile daha ilgi çekici görseller, grafik kalitesi, yeni teknolojik gelişmeler ve dahası bizleri bekliyor.

 
Yeni Roguelike modu: Geri Dönüş Yok
 
 
 
Yukarıda da belirttiğimiz gibi The Last of Us Part II Remastered’da yeni bir mod yer alıyor. Bu mod gerçekten oyunculara farklı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Bir hayatta kalma modu olarak karşımıza çıkan No Return, oyuncuları rastgele olarak yarışmalara atayabiliyor. Burası kalbinizi ortaya çıkaracağınız ve hayatta kalma deneyiminin başka bir versiyonunu deneyimleyeceğiniz yerdir.
 
Yeni içeriklerle gelmeye hazırlanan mod, içerisinde seçim yapabileceğiniz bir dizi oynanabilir karakter barındırıyor. Elbette bu karakterler tamamen sizin seçimlerinize göre belirlenebiliyor, dolayısıyla istediğiniz karaktere odaklanabiliyorsunuz. Fragmandan da görebileceğiniz gibi burada farklı karakterlerin olduğunu görebiliyor aynı zamanda her karakterin farklı oynanış tarzına sahip olduğunu da deneyimleyebiliyorsunuz.
 
Elbette ki modda oyuncular farklı koşullar altında olabiliyor ve burada her koşulda hayatta kalmak zorundasınız. Aynı zamanda burada kendi rotanızı çizebileceğinizi ve kendinizi bir dizi düşmanla karşılaştırabileceğinizi de söyleyebiliriz.
 
Modda aksiyon dozunun da yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede hem doğrudan aksiyona atlayabilir hem de gizlilik odaklı bir rekabetle buradaki yerinizi alabilirsiniz. Modda bulunduğunuz sürece beklenmedik atılımların ve beklenmedik düşmanların bir anda ortaya çıkabileceğini görebiliyor ve aynı zamanda burada hayatta kalmak için elinizden geleni yapmaya başlıyorsunuz. Bunun dışında bu modda çevresel unsurların kullanılması oldukça önemli ve dolayısıyla karşınıza çıkan düşmanları ortadan kaldırmak ve hayatta kalmak bu modun temel amacıdır.
 
Moddaki ilerleme seviyesine bağlı olarak ödüller vardır.
 
 
 
Tahmin edebileceğiniz gibi roguelike bir yapıya sahip olan bu modda her zaman bir şeyler deneyebilecek ve her türlü farklı yarışmada buradaki yerinizi alabileceksiniz. Mod ile farklı yarışmalarla büyük bir mücadeleye girişebileceksiniz ve her yarışma sonrasında hangi ödülleri alacağınıza, hangi karakteri seçeceğinize ve daha fazlasına karar verme şansına sahip olacaksınız. Modda bir ilerleme sistemi olacak ve ilerledikçe daha fazla karakter görünümünün ve diğer öğelerin kilidini açabileceksiniz. Yani oyundaki bu ilerleme oyuncuların dikkatini çekecek düzeyde olacak ve bu sayede bu modda eğlenceli dakikalar geçirebileceksiniz.
 
Bunun dışında tabii ki bu mod ile çevrimiçi tablolara ulaşabilecek ve günlük aktivitelerin bir parçası olarak kendinizi skor tablolarının üst sıralarında bulmaya da başlayacaksınız. Elbette bu üst sıralara çıkmak için elinizden gelen çabayı göstermeniz ve bu sayede oyunun en iyisi olmaya çalışmanız gerekecek.
 

Kısaca tanıtılan modun şimdilik tüm detayları bu kadar. Geliştirici ekip, ilerleyen zamanlarda modaya dair daha fazla bilgi ve detayın tarafımıza verileceğini belirtiyor ve bu modu elbette PlayStation 5 versiyonunda da bekliyoruz. Oyunculara farklı bir deneyim sunmayı amaçlayan bu modun bizlere nasıl bir deneyim aktaracağını hep birlikte görelim.

Gitar çalmak
 
 
 
Daha önce The Last of Us Part II oynamış olanlar bilirler ki oyunda gitar çalmak ve gitar teması çok önemlidir. Burada yeni PlayStation 5 sürümüyle birlikte tekrar oynanabilir bir gitar içeriğinin bizlere aktarılacağını söyleyebiliriz, aynı zamanda birçok kişinin favorisi olan bu parçaların ilginç gelişmelerle bizlere aktarılacağını da söyleyebiliriz. Yeni bir gelişmeyle birlikte kilidi açılabilen bir dizi enstrümanın karşımızda olduğunu söyleyebiliriz ve oyun içi farklı pozisyonlarda farklı karakterler olarak oynamanıza olanak tanıyan ilginç bir modun da bize aktarılacağını belirtebiliriz.
 
Elbette gitar çalmayı seven gitaristler ve gitarda ustalaşmak isteyen oyuncular burada gerçekten keyifli bir deneyim yaşayabilir ve ellerindeki gitarla tellere vurarak farklı melodiler çalabilirler. Yine aynı deneyim Bölüm 2’nin geliştirilmiş versiyonunda da yer alıyor ve bu noktada oyuncular farklı karakterlere sahip gitar tellerini aşındırabiliyor. Dolayısıyla hayranlar ve oyuncular için hoş bir eklenti bu, ayrıca daha gelişmiş bir versiyonun da burada olabileceğini söyleyebiliriz.
 
Yönetmenin yorumu
 
 
 
The Last of Us Part II Remastered’ın orta sahneleri ayrıca yönetmen Neil Druckmann, hikaye anlatıcısı Halley Gross ve oyuncular Troy Baker, Ashley Johnson ve Laura Bailey’nin yeni kaydedilen yönetmenlik yorumlarını da içeriyordu. Bu yeni yorumlarla hem oyunculara hem de taraftarlara oldukça keyifli bir deneyim sunulduğu söyleniyor. Aynı zamanda bu yorumlarla oyunculara birçok şey ifade eden hikaye konusuna da çeşitli açıklamalar getiriliyor ve benzer şekilde karakterlere dair farklı detaylar da bu yorumlar aracılığıyla bizlere aktarılıyor.
 
Öte yandan yönetmenin yorumuyla bir araya gelen bu isimler, hayranlara grubun bu hikayeye yaklaşımı hakkında daha fazla detay verirken aynı zamanda oyundaki hikayeyi daha iyi anlamamız için bize çeşitli çıkarımlar da veriyor. Dolayısıyla oyunda da bu yorumları görebiliyoruz ve bu bağlamda hikayeye nasıl yaklaşıldığı, oynanışa nasıl uyarlandığı bizlere sunuluyor.
 
PS5 sürümü için birçok teknolojik gelişme ve temel var
 
 
 
The Last of Us Part II Remastered ise PS5 versiyonunun özelliklerini ve takviyelerini içeriyor. Bu kapsamda Fidelity Mode’da native 4K çıkış desteği, Performance Mode’da ise 4K’ya yükseltilmiş 1440p çözünürlük bulunuyor.
 
Öte yandan, VRR’yi destekleyen TV’ler için Kilitsiz Kare Hızı seçeneği, artırılmış doku çözünürlüğü, artırılmış Ayrıntı Düzeyi mesafeleri, geliştirilmiş gölge kalitesi, animasyon örnekleme hızı ve daha fazlasını içeren gelişmiş grafik seçenekleri de bulunmaktadır.
 
Tüm bunlar, Wyoming’in karla kaplı dağlarından Washington’un yağmurlu şehir manzarasına kadar Bölüm II’nin hikâyesinin dünyasını daha güçlü, daha pürüzsüz ayrıntılarla hayata geçiriyor. Ayrıca Ellie ve Abby’nin karmaşık yolculuğuna ilk ziyareti veya dönüşü daha da sürükleyici hale getiriyor.
 
İyileştirmeler bunlarla sınırlı değil; Bölüm II’nin ödüllü erişilebilirlik seçenekleri paketinin PlayStation 5 deneyimi için geri döndüğünü söyleyebiliriz. Bu bağlamda DualSense kontrol cihazına karakter konuşmasını ve tempoyu belirtmek için Betimleyici Ses ve Konuşma Titreşimleri gibi yeni eklemeler yapıldı. Bu destek sayesinde sanki karakterler karşınızda konuşuyormuş gibi bir his yaratılıyor.
 
Speedrun Modu da dahildir
 
 
 
The Last of Us Part I’de yer alan kilidi açılabilir Speedrun Modu da Part II Remastered’a geliyor ve oyuncuların en iyi zamanlarını yayınlamalarına olanak sağlamayı amaçlıyor. The Last of Us Part I’in ardından The Last of Us Part II Remastered’da Ellie, Abby ve diğer karakterler için Fotoğraf Modu yer alıyor. Bu sayede oyuncular inanılmaz ve ilgi çekici çekimler yaparak bonus görünümlerin kilidini açabilirler.
 
Duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Fotoğraf Modu demişken, The Last of Us Part I oyuncularının aşina olabileceği dinamik ışıklandırma, perspektif değiştirme ve yan ayarlama, logo ekleme seçenekleri de Remastered sürümünde yer alıyor.
 
duyuru fragmanı
 
 
 
Bölüm 2 bize neler sunuyor?
 

Bölüm 2’nin hikayesinden kısaca bahsetmek gerekirse, salgın nedeniyle harap olan bir Amerika Birleşik Devletleri’ndeyiz. Buradan tehlikeli bir yolculuğun ardından Ellie ve Joel karakterleri bir araya gelir. Ancak burada oyuncuları ve taraftarları perişan eden bir olay yaşanıyor ve bazen istemediğimiz bir karakterle yolumuza devam etmek zorunda kalıyoruz. Hayranları ikiye ayıran ve aynı zamanda sınırları aşan bir yapıyla bizlere aktarılan bu oyun, hikâye anlatımı, ilgi çekici kurgusu ve atmosferiyle dikkat çekiyor.

 
İkinci oyunu oynarken oyunda limit katsayınızın önemli ölçüde arttığını fark edeceksiniz. Ama elbette bu bitiş durumu oyunun aleyhine değil, oyundaki hikayedeki karakterlerin aleyhine gerçekleşiyor. Dolayısıyla burada gerçekten kendi duygularınızı ortaya çıkarabilecek bir hikaye anlatımı var ve aynı zamanda burada hayatta kalma çabasına da başlıyoruz.
 
 
 
Oyun üst düzey bir grafik ve animasyon sistemine sahip, biz de bu sistemlerle yeni bir versiyonla yarışmaya hazırlanıyoruz. PlayStation 5 sürümünde elbette bu özelliklerin daha fazlasının bizlere sunulması bekleniyor ve bizlere daha iyi bir oyun deneyimi sunulacağı belirtiliyor.
 

Büyük emekler verdiğimiz yapımda farklı bölgelere doğru ilerleyebiliyor, oradaki karakterlerle diyaloglara girebiliyor, hikayenin akışını takip edip aksiyona dahil olabiliyoruz. Eyleme katılırken ister örtülü ister doğrudan çatışmaya girebiliyoruz ve burada bize farklı özgürlük seçenekleri sunuluyor. Dolayısıyla oyunun bizlere hikaye bazlı tek oyunculu bir macera deneyimi sunduğunu söyleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
betturkey
jojobet
deneme bonusu veren siteler